Telefon Camının Kırılmaması İçin Pratik Öneriler

Akıllı telefonlarımızdaki en önemli parça, ekranlarıdır. Çünkü bütün komut buradan verilmektedir. Özellikle de son zamanlarda hemen her telefonun dokunmatik olması ekranın önemini bizim için daha da arttırmaktadır. Cihazın ekranının kırılması bütün aksamının bozulmasına neden olabilir. Ayrıca ekranın kırılması yeni bir telefon almanızı gerektirebilir ve bu da ciddi bir maddi kayıp demektir. Günümüzde telefon fiyatları oldukça pahalıdır. Akıllı telefonlarda en uygun fiyat 1500 TL civarındadır. Bu da ciddi bir rakam olduğu için telefonumuzu dikkatli korumalı ve ekranına ya da herhangi bir yerine zarar gelmemesi adına bazı önlemleri önceden almamız gerekir. Son zamanlarda telefonlarımızı korumak için oldukça ucuz yöntemler geliştirilmiştir. 10 TL’ye bir plastik koruma kabı alıp ya da yine uygun fiyata ekran koruyucu cam taktırarak telefonunuzun ömrünü çok daha fazla uzatabilirsiniz.

Ekran Koruyucu Kullanmayı İhmal Etmeyin

Ekranınızın kırılmasını istemiyorsanız yapabileceğiniz en etkili yöntem kırılmaz cam taktırmak olacaktır. Bu şekilde telefonunuz yere düşse de büyük bir zarardan en fazla 20 liralık bir cam ile korunmuş olacaksınız. Kapaklı deri kılıf kullandığınızda telefonunuzun hem arka yüzeyini hem de ekranını kırılmalara karşı koruyabilirsiniz. Sert malzemeden oluşan kılıflar yerine deri kılıfları tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bazı telefonların kendilerine özel dokunmatik ekran kalemleri vardır. Bunların dışında bir ekran kalemi kullanmamaya dikkat edin. Çünkü telefonunuz çizilebilir. Telefonunuzu olabildiğince elektrikli cihazlardan uzak tutmaya çalışın. Çünkü elektrik dalgaları telefonunuzun işlemcisine zarar verebileceği gibi zamanla ekranınızda renk kaybına da yol açabilir.

Kılıflar Telefonunuzu Koruyacak

Telefonunuzu ekran ömrünün daha fazla olmasını istiyorsanız düzenli olarak temizliğini yapın ve bu vermiş olduğumuz önlemleri de uygulayın. Günümüzde telefon fiyatları çok pahalı olduğu için alır almaz hemen ekran koruyucu camını ve kılıfını da almayı ihmal etmeyin. Eğer telefonunuz yeni değilse bile yeni bir kılıf ve ekran koruyucu ile çok daha fazla kullanabileceksiniz. Ekran koruyucular da kalite olarak değişmektedir. Sert camdan yapılanlar plastik olanlara göre çok daha iyi korumaktadır. Bu bilgilerin dışında ekran koruyucuların da telefonunuzu bir yere kadar koruyabileceğini bilmeli ve kullanırken düşmelere karşı tedbirli olmalısınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*