Soğuk Havada iPhone X’in Ekranı Çalışmıyor Mu?

Yurtdışında yer alan bir habere göre kullanıcılar tarafından Apple şirketine iletilen şikayetlerden biri de son çıkan model olan iPhone X’in ekranının soğuk havalarda işlev görmemesi üzerine gerçekleştiğidir. Bu sorunun gerçek olup olmadığı hakkında detaylara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Birçok kullanıcı cihazı satın aldıktan sonra donanımsal ve yazılımsal hatalar ile ilgili şirkete mesaj göndermeye başladı. Bilindiği üzere Apple her yeni cihazında bir önceki şikayetleri iyileştirme çabasına girerek daha üst seviyede bir akıllı telefon tasarlamayı hedeflemektedir. Son çıkan ve onuncu yıla özel olan bu model kusursuz olacağı beklentisi ile piyasaya sunuldu. Fakat gün geçtikçe belirlenen hatalar ile gerek bizim gündemimizden gerekse yurtdışı gündeminden düşmüyor.

Yetkililerden Soruna Yönelik Açıklama Geldi

Ardı arkası kesilmeyen şikayetler üzerine yetkililerden bu konu ile ilgili açıklama gecikmeden geldi.  Yetkililer tarafından yapılan açıklamada soğuk havalarda kullanıcının parmak hareketlerinin ekran tarafından algılanmadığı yönünde gelen şikayetlerin doğruluğu kabul edildi. Bu da iPhone X modelinin tespit edilen ilk sorunları arasında yerini aldı. Kullanıcı şikayetlerinden birisi de Reddit kullanıcılarından geldi. Sıfır derecelik hava şartlarında dışarıya çıkıldığında yaklaşık 1-2 saniye sonra ekranın işlevini kaybettiği yönünde bildiri açıklandı. Diğer kullanıcılar da bunun başlarına geldiğinden yakındı. Geri bildirimleri inceleme konusunda hızına yetişilmeyen Apple ise konu üzerine açıklamada bulunarak gelecek güncellemelerde soruna çözüm önerisinin getirileceğini açıkladı.

Apple Güncellemelerinde iPhone X iyileştirmesi

Bütün modellerinin piyasaya sürülmesinin ardından meydana gelen donanımsal ve yazılımsal hatalar üzerine iyileştirmeler gerçekleştiren Apple şirketi iPhone X modeli için de geri bildirimleri alarak bu alanda güncellemeler gerçekleştirmeye başladı. Yavaş yavaş sorunların meydana geldiği bu model üzerine iyileştirme çabaları tam anlamıyla devam etmektedir. Önümüzdeki yıl çıkacak olan modellerde bu tür sorunların olmaması kullanıcılar tarafından beklenen en büyük yenilik. Bunun sebebi ise Apple’ın sunduğu her yeni cihazın piyasadaki diğer akıllı telefonlara oranla daha pahalı olması ve insanların güvendikleri için bu yüksek fiyata rağmen satın alma işlemini gerçekleştirmesidir. Kasım ayından itibaren mağazalarda satışa sunulan iPhone X modeli güçlü tasarımı ve sağlamlığı ile ön plana çıkarak ABD’de 999 dolardan başlayan fiyatlar ile müşterilere sunuluyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*