Kendi Kendine Kapanan iPhone Çözümü

Telefonlar bazı dönemler bakıma ihtiyaç duyarlar. Bildiğiniz gibi temizlikleri yapılabilir, kullanılmayan çöp dosyalar telefonlardan uzaklaştırılabilir. Ayrıca kullanılmayan uygulamalar silinebilir, telefon bakımları yapılabilir. Anti virüs programları ile telefon taranabilir, virüs koruması sağlanabilir. Peki ama iPhone kendi kendine kapanıyorsa, o zaman ne yapılabilir? Eğer bu sorundan bıktıysanız ve çözüme kavuşturmak istiyorsanız kesinlikle siz de çözümler yolunda ilerlemelisiniz. Burada birkaç öneriden bahsedeceğiz. Telefonunuzun kendi kendine, şarjı doluyken kapanmasının nedenini açıklayacak ve nasıl halledebileceğinizi anlatacağız. Tabii en başta söylemeliyiz ki kesinlikle garanti kapsamını aşmayacak müdahalelerde bulunmalısınız. Aksi takdirde zararlı siz çıkabilirsiniz.

Telefonu Kendiliğinden Kapananlar Bunları Deniyor

Kullandığınız iPhone cihazınız kendi kendine kapanıyorsa, bunun birden fazla nedeni olabilir. En başta söylemeliyiz ki telefonunuzun şarj göstergesi bozulmuş olabilir. Yani size şarjın %100 dolu olduğunu gösteriyordur ancak onun doluluk oranı %10’lardadır. Bu da çok kısa bir süre sonra telefonun kendiliğinden kapanmasına neden olabilir. Bu sorunu kolayca çözüme kavuşturabilirsiniz. Buradan ilgili makaleye giderek şarj sorununu halledebilirsiniz. Eğer problem devam ediyorsa, telefonunuzun kullandığınız işletim sisteminin sürümü ile ilgili bir problemi olabilir. Yani sizin için uygun olmayan bir sürümü güncellemiş olabilirsiniz. Bu da bir sorun olarak önünüze çıkar. Kesinlikle eski sürümüne tekrardan güncellemelisiniz. Problem hala devam ediyorsa kesinlikle siz de aşağıdaki çözümlere göz atmalısınız.

Telefonunuzu Güzelce Tarayın

Problem çözüme kavuşmadıysa ve iPhone hala kendiliğinden kapanıyorsa, kesinlikle siz de virüslerden şüphelenebilirsiniz. Bunun için güvenebileceğiniz kaliteli bir anti virüs programı indirebilir ve onlarla tarayabilirsiniz. Böylece sorun ne ise kolayca çözülecek ve siz de telefonunuzun kendiliğinden kapanmasına engel olacaksınız. Tabii bu da çözüme götürmediyse, kullanmadığınız uygulamaları silmeli, çöp dosyaları temizlemelisiniz. Bunlar da kapanmasına neden olabilir. Çözüme kavuşmuş olmalısınız. Sorun geçmediyse siz de iPhone servisine başvurabilir ve bu sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Kesinlikle çok kısa süre içerisinde problemin halledilmesini sağlayacaklar ve sizlere telefonunuzu iade edeceklerdir. Tabii unutmamalısınız ki geçmeyecek bir nedenden dolayı telefonunuz kendi kendine kapanıyorsa, işte o zaman yeni bir telefon gönderme ihtimalleri bile bulunmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*