İranlı Geliştiricilerin Video İndirme Uygulamaları Marketten Silindi

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan App Store, bildiğiniz gibi birbirinden farklı pek çok farklı uygulamaya ev sahipliği yapmaktadır. Binlerce geliştirici burada kendi uygulamalarını insanlara sunmakta ve onların indirip kazanmaya çalışmaktadır. Tabii bu uygulamalar arasında pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Örneğin video indirme uygulamaları, reklam engelleme uygulamaları, müzikler, zil sesleri, duvar kağıtları, oyunlar ve daha farklı onlarca konu yer almaktadır. İnsanların ilgisini çeken çok fazla sayıda uygulamanın olduğunu söylemek doğru olacaktır. Peki ama son günlerde çıkan haberleri duydunuz mu? Apple, İranlı geliştiricilerin video indirme uygulamalarını marketten sildi. Peki ama bunu neden yapmış olabilir, hiç merak ettiniz mi?

Apple Video Uygulamalarını Neden Sildi?

İranlı geliştiriciler tarafından hazırlanan ve markete eklenen video indirme uygulamaları bildiğiniz üzere farklı seçenekler sunuyordu. İnsanların dikkatlerini üzerine çeken birçok farklı konuda destek veriyordu. Ta ki Apple bunları marketten kaldırana kadar. İşler böyle olunca gerçekten insanların akıllarına farklı sorular gelmeye başladı. Apple’a bu konuda şikayet üzerine şikayet yağdı. Kesinlikle tepkiler sert oldu ancak Apple tarafından bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Açıklamada bulunmayan Apple, bu uygulamaları kullananları ve kullanmak isteyenleri de üzdü. Kısaca söylemek gerekirse artık o uygulamalara market üzerinde erişim olmayacak. Tabii siz internet üzerinden bunları bularak telefonunuza indirebilir ve kurabilirsiniz ancak marketten erişim sağlayamayacaksınız.

İnternet Üzerinden Video İndirme Uygulaması Bulabilirsiniz

İnternet üzerinden marketten silinen İranlı geliştiricilerin video indirme uygulamalarını bulabilirsiniz. Onları rahatlıkla indirebilir ve telefonlarınıza kurabilirsiniz. Bu noktada bilmelisiniz ki herhangi bir kısıtlama olamaz. Tabii yine söylemek gerekirse dilerseniz bu uygulamaların alternatifi olarak Apple tarafından sunulan ve App Store üzerinde yer alan diğer video indirme uygulamalarını deneyebilirsiniz. Onların da aynı verimliliği hatta ve hatta daha fazlasını sunacağını söyleyebiliriz. Yine de siz İranlıların video indirme uygulamalarını kullanmak istiyorsanız o halde hemen interneti kullanabilirsiniz. Böylece dilediğiniz gibi telefonunuza indirmiş ve istediğiniz gibi kullanmaya başlamış olabilirsiniz. Kesinlikle memnun kalacağınıza ve kendinizi çok daha iyi hissedeceğinize de eminiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*