iPhone’un Pil Ömrünü Uzatacak Adımlar

Üstün teknoloji ürünü olan iPhone telefonlar, bazı durumlarda sorun yaşatabiliyorlar. Bildiğiniz gibi pek çok farklı iPhone modeli bulunuyor ve bunlara ortak problemler de gün yüzüne çıkabiliyor. Özellikle söylemek gerekirse pil sorunu bunların en başında geliyor. Peki siz de iPhone cihazınızın pil ömrünün çok kısa olduğunu mu düşünüyorsunuz? O halde daha fazla zaman geçirmeden uzmanlarımızın burada anlattıklarını incelemelisiniz. Bildiğiniz üzere iPhone’un pil ömrünü uzatacak pek çok farklı adım bulunmaktadır. Bunları inceleyerek tamamı hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz gibi pilin daha uzun süre yaşamasına olanak tanımış olabilirsiniz.

Doğru Bilinen Yanlışlar

Doğru olarak bildiğiniz yanlışlar nedeniyle pil ömrünüz daha kısa oluyor olabilir. Bunlara örnek olarak en başta söylemek gerekirse, parlaklığın pil ömrünü etkilediği düşünülmektedir. Buna dayanarak binlerce kişi parlaklığı en düşük seviyelerde kullanmaktadır. Aksine bu durum yanlıştır çünkü parlaklık sadece şarjın daha hızlı tükenmesine neden olur. Pil ömrünü kesinlikle kısaltmaz. Bu durumda parlaklığı dilediğiniz seviyede kullanabilirsiniz. Bunun yanında bilmelisiniz ki telefonunuzu sürekli olarak şarja takıp kısa süre içerisinde onu şarjdan almamalısınız. Tamamen şarjın bitmesini bekleyip, tamamen dolduktan sonra şarjdan alabilirsiniz. Bu şekilde çok daha sağlıklı bir piliniz olacaktır. Doğal olarak o da daha uzun ömre sahip olacak ve size hiçbir zaman sorun yaşatmayacaktır.

Pil Ömrünü Artırabilirsiniz

Kullandığınız iPhone cihazların pil ömrünü çok daha uzatabilirsiniz. Bunun için telefonunuzu şarj ederken doğrudan kapatabilir ve o şekilde şarj edebilirsiniz. Ayrıca yine telefonunuzun pil ömrünün uzun olmasını istiyorsanız siz de ona göre davranabilirsiniz. Örneğin telefonu şarj ederken kapatmak yerine uçak moduna da alabilirsiniz. Tabii bunlar sadece pil ömrünün uzun olmasına katkı sağlamaz. Aynı zamanda telefonların daha hızlı şarj olmasına da katkı sağlar. Hatta ve hatta yapabiliyorsanız en iyisi telefonun şarjını tamamen bitirmenizdir. Şarjınız bittikten ve telefonunuz kapandıktan sonra onu kapalı bir şekilde şarja takabilirsiniz. Bu sayede daha sağlıklı bir şarj işlemi gerçekleştirirsiniz. Bunlara dikkat etmeniz, daha uzun ömrü olan bir pile sahip olmanız anlamına gelecektir. Daha fazla beklemeyin ve siz de bunları uygulayın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*