iPhone İçin 2018 Yılında Yeni Video Oynatıcı Geliyor

Dünya üzerindeki bütün ülkelerde kullanıcısı bulunan iPhone telefonlar için yeni yılda birbirinden güzel özellikler için çalışmalar yapılıyor. 2018 yılının başlarında video oynatıcısı hakkında güncellemelerin geleceği yönünde basına sızan haberler sonrası kullanıcıların beklentisi bir hayli artmış oldu. Bu nedenle Apple şirketinin yeni güncellemeleri için canla başla çalıştığı düşünülüyor. Video konusunda eski modellerde sıkıntıların yaşanması her yeni model ile yazılım yükseltilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle insanların yeni modele yönelimi zorundalık ile sağlanmaktadır. Kullanıcılar bu durumdan oldukça rahatsız oldukları için birçok alanda şikayetlerini dile getirmekten çekinmedi. Apple şirketi ise bu yönde yapılan geri bildirimleri kısa sürede dikkate alarak yeni video oynatıcının hazırlıklarına başladı.

İOS İşletim Sisteminde Video Güncellemesi

Son model olarak piyasaya sunulan iPhone X modelinde VideoLAN şirketinin İOS işletim sistemi için yayımladığı VLC isimli uygulaması güncellendi. Güncelleme ardından gelen yeniliklerin detaylarına ise bu yazımız sayesinde sizler de ulaşabilirsiniz. Güncellemenin en önemli detayı iPhone X modeli için kullanıcı ara yüzünde yapılan çeşitli düzenlemelerdir. Ayrıca yüksek verimli video kodlama olarak bilinen HEVC şeklinde formatlanmış olan 4K videolar için tam destek sağlıyor. Bilindiği üzere Apple şirketi ultra yüksek çözünürlüğe sahip videoların dosya boyutlarını sınırlandırılmasına da sahiptir. Geçtiğimiz senelerde bu uygulamanın Apple TV için de sunulduğundan haberiniz vardır. Bu nedenle uygulamaya güncelleme gelmesi birçok kullanıcının yararına bir durum teşkil etti.

Video Çözünürlüğündeki Büyük Değişim

Apple şirketi tarafından sürekli olarak yenilenen modellerde her defasında çözünürlük ile ilgili iyileşmeler söz konusudur. Onuncu yıla özel olarak piyasaya sunulan iPhone X modelinde de bu yapılmış ve son dönemlerin akıllı cihazlarındaki en değişik ekran yapısı ile herkesin ilgisini çeken bir model olmuştur. Bu nedenle piyasa fiyatı ne kadar yüksek olsa da birçok kullanıcı tarafından tercih edilen iPhone X hakkında yeni güncellemenin yapılması da kaçınılmaz olmuştur. Videolarınızı kesintisiz ve yüksek çözünürlük ile izlemek için son derece uygun olan bu cihaza sahip olmak için kesenin ağzını biraz açmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*