iPhone Çok Isınıyorsa Çözüm Burada

Çoğu kişi iPhone telefonunun sorun yaşattığını ve haddinden fazla ısındığını söylüyor. Gelen şikayetler arasında en çok bu konu yer alıyor. Söylemeliyiz ki siz de iPhone çok ısınıyor çözüm diye isyan ediyorsanız, bu sorunun cevabını yazının devamında bulacaksınız. Tabii bundan önce bazı konulara değinmekte fayda olacaktır. Öncelikli olarak telefonunuz iPhone’un eski modellerinden biriyse ve telefonunuzu kapsamayan bir güncelleme yaptıysanız, o telefonun çok fazla ısınmasına neden olabilir. Bunun yanında telefonunuzun kaldırmaya zorlandığı uygulamalara sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte telefonunuzun hafızası aşırı dolmuş olabilir. Hatta ve hatta bazı donanımları çalışmıyor olabilir. İşte bu tür durumlarda yapılabilecek bazı pratik çözümler bulunmaktadır.

Isınan iPhone İçin Pratik Yöntemler

Unutmamalısınız ki ısınan iPhone için pratik yöntemler bulabilecek ve siz de istediğiniz gibi telefonunuzun soğumasını sağlayabileceksiniz. Öncelikli olarak sorunu anlamalısınız. Eğer yeni bir güncelleme yaptıysanız ve bunun telefonunuzu kapsayıp kapsamadığını araştırmadıysanız, bu güncellemeden sonra telefonunuz aşırı ısınmaya başladıysa siz de kesinlikle o güncellemeden geri dönemlisiniz. Örneğin uygulamanın güncellemesini yaptıysanız onu kaldırabilir ve cihazınızla uyumlu olan sürümünü geri yükleyebilirsiniz. Bu sayede telefonunuz tekrardan o uygulamayı başlattığında soğuyacaktır. Sorun hala devam ediyorsa ve siz bunun için ne yapabileceğinizi düşünüyorsanız, hafızasını kontrol etmelisiniz. Eğer telefonunuz 32 GB dahili hafızaya sahipse ve siz 32 GB doldurduysanız veya yaklaştıysanız telefonunuz alarm olarak ısınabilir. Kesinlikle hafızayı boşaltmanız en doğrusu olacaktır.

Telefonunuzu Serin Bir Odaya Bırakın

Telefonunuz ısındıysa ve siz bunun nedenini bir türlü bulamadıysanız, kesinlikle ısınmayı geçirmek için telefonu serin bir odaya bırakmalısınız. Böylece istediğiniz gibi telefonunuzu soğutabileceksiniz. Telefon soğuduktan sonra yine ısınıyorsa, kesinlikle farklı bir donanımında sorun bulunuyordur. Siz de bunun için iPhone teknik servis ile görüşebilir ve telefonunuzun garantisi bulunuyorsa garanti kapsamında servise teslim edebilirsiniz. Böylece kısa sürede sorun halledilir ve sizlere geri iade edilir. Eğer sorun çözümü uzun sürecekse kesinlikle yeni bir telefon bile gönderilebilir. Bundan sonra unutmamalısınız ki siz de ısınan iPhone cihazlarınızın kontrolü ile bakımlarını düzenli olarak yapmalısınız. Hatta telefonda kullanmadığınız ne varsa silmeyi denemelisiniz. Böylesi daha iyi olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*