iOs İçin Reklam Engelleme Uygulamaları Marketten Kalkıyor

Dünya üzerinde milyonlarca iPhone kullanıcısı bulunuyor. Bildiğiniz gibi Apple bu cihazların tam anlamıyla yetkin olabilmesi adına elinden gelen çalışmayı en iyi şekilde yapıyor. Siz de tahmin edebilirsiniz ki milyonlarca iPhone kullanıcısı marketten indirdikleri reklam engelleme uygulamalarını kullanıyor. Bu durum pek çok farklı açıdan Apple’ın işine gelmiyor. Neden diye soracak olabilirsiniz. Söylemek gerekirse reklam verenler ile anlaşmaları bulunuyor. Ne kadar çok kişi gerekli reklamları görürse o kadar fazla para kazanma şansı oluyor. Bu sadece Apple için değil, aynı zamanda diğer kişiler için de geçerli. Kısaca söylemek gerekirse reklam yayınlayan kişiler de bundan sonra para kazanabilecek. Nasıl mı? Detaylar yazının devamında yer alıyor.

Reklamlar Artık Herkes Tarafından Görülecek

Her zaman internet üzerinden ya da internetin farklı sektörlerinden para kazanmak mümkün olmuştur. Gerek reklamlar ile gerekse sponsorlar ile para kazanmak gerçekten çok kolay ve keyiflidir. Bildiğiniz üzere App Store üzerinden herhangi bir oyunu indirdiğinizde bir süre oynadıktan sonra karşınıza reklamlar çıkıyor. Uygulama sahipleri sizin bu reklamlara tıklamanızla ya da görmenizle birlikte para kazanıyorlar. Aynı durum web siteleri ve diğer alanlar için de geçerli. Doğal olarak Google ile iş birliği içerisinde olan Apple bunu hiç ama hiç istemiyor. Tüm herkesin para kazanmasına olanak tanımak için de App Store üzerinden reklam engelleme uygulamalarını kaldırıyor.

Reklam Engelleme Uygulamalarına Son

Bundan sonra hiç kimse reklam engelleme uygulamasını iPhone cihazlar üzerinde kullanamayacak. Daha doğrusu App Store üzerinde olmayacak. Yine Google üzerinde bunlara erişim sağlamak kolay olabilir. Birçok farklı kişi interneti kullanarak bu uygulamaları edinebilir ancak Apple elinden geleni yapmış oluyor. Bunun yanında yeni gelecek olan güncelleme ile ilgili farklı detaylar da gün yüzüne çıkabilir. Örneğin hiçbir reklam engelleme uygulaması telefonlara kurulamaz. Bu tür bir güncellemenin gelmesi imkansız gibi görünüyor. Hatta ve hatta reklam engellemelerine de tam anlamıyla bir kısıtlama getiremez ancak yine de bu konuda uğraş veriyor. Kesinlikle unutulmaması gerekir ki internet üzerinde görmüş olduğunu ya da uygulamalarda bulunan reklamlar sizden hiçbir şey götürmüyor. Aksine onların sahiplerine para kazandırıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*