iOS 11 Kullanımı Artış Göstermeye Devam Ediyor

Apple markasının son cihazı ile birlikte yeni sürüm de aynı anda piyasaya çıkmış oldu. Mobil işletim sistemlerini ele aldığımızda şirketin en fazla değişim sergilediği yazılımın bu olduğu açıkça görülmektedir. Bu nedenle sizler için bilinmeyen özellikleri ile İOS 11 yazılımı hakkında detaylı bir açıklama yapmaya karar verdik. Eski cihaz sahipleri tarafından da kullanılmaya başlanan ve kısa sürede çoğu insan tarafından kullanılan bu sürüm hakkında aslında bilinmeyen birbirinden farklı detaylar mevcuttur. Günden güne yeni kullanıcılar tarafından da güncellemenin yapılması ile ilgi görmeye devam etmektedir. Apple şirketinin sürekli yazılım güncellemesi yapmasının nedeni ise meydana gelen sorunların bir yeni güncelleme ile iyileştirilmesinden kaynaklıdır.

iOS 11 Gizli Özellikleri

Bu yeni sürüm yalnızca iPhone cihazları için olmamakla birlikte iPad cihazları da düşünülerek geliştirilmiştir. iPad cihazları için birden fazla uygulamayı sürükleme seçeneği sayesinde seçtiğiniz uygulamaları başka sayfaya ya da klasöre sürüklemeniz mümkündür. Bunun yanı sıra Apple tarafından geliştirilen asistan Siri’ye sesli komut dışında da komut vermeniz mümkün. Evet yanlış duymadınız yeni sürüm sayesinde Siri ile yazışma şansınız doğdu. Böylece sessiz ortamlarda asistanınız her daim emrinizde olabilir. Saymakla bitmeyecek özellikleri olan iOS 11 denetim merkezini kendinize göre özelleştirmenize de izin veriyor. Ayarlar menüsünden Denetim Merkezine girerek dilediğiniz özelleştirmeyi yapabilirsiniz. Bu sayede ekran için kayıt özelliği eklediğiniz ana ekranda video kaydı yapabileceğinizi de unutmamalısınız.

Ekran Üzerinde Etki Sağlayın

iPhone modelleri giderek genişlemekte ve daha büyük ekran ile kullanıcılara sunulmaktadır. Bu sebeple iOS 11 yazılımı da sizlere tek el ile kullanım rahatlığı sunabilen bir sürümdür. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan yazılım güncellenmesi sayesinde sizler de dilediğinizi yapabilir ve bir akıllı cihaz ile yapabileceklerinizin sınırını zorlayabilirsiniz. Üstelik müşterilerin karşılaşmış oldukları sorunlar için çalışma sergileyen Apple şirketi işletim sisteminde iyileştirmeler yaparak yeni bir güncelleme ile kısa sürede karşınıza gelecektir. iPhone X kullanıcıları tarafından şikayet edilen sorunlar üzerine çözümler üretilerek bütün kullanıcıları etkileyen yenilikler de gelecek olan güncelleme ile gerçekleşmiş olacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*