Apple Veri Merkezi İnşa Etmeye Başladı

Her zaman kullanıcılarını memnun etmek ve onların ihtiyaçlarını en iyi şekilde gidermek isteyen Apple, sizin de bildiğiniz gibi kullanıcılarına farklı anketler ulaştırabiliyor. Bu anketler sonucunda Apple marka cihaz kullananların ne düşündüklerini, nelere ihtiyacı olduklarını ve hangi yeniliklerin gerekli olduğunu not ediyor. Yıl boyunca alınan bu notlar daha sonraki dönemlerde veriler haline getirilerek inceleniyor ve kullanıcıların hem isteklerini hem de ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına yeni cihazlarda ve güncellemelerde kullanılıyor. Bu noktada Apple sürekli olarak gelişmeye devam ettikçe çalışan sayısı da yetmiyor. Aynı zamanda çalışılan merkezler de küçük gelmeye başlıyor. Şimdi ise Apple yeni bir veri merkezi inşa etmeye başladı.

Veri Merkezinde Apple Geliştirmelere Devam Edecek

Apple veri merkezlerinde geliştirmelerine sürekli olarak devam ediyor. Bildiğiniz gibi yeni inşa edilecek olan bu yeni veri merkezinde de aynı şeyi yapacak ancak bu biraz daha farklı bir konu üzerine olacak. Burada farklı araştırmalar yapılacak. Öncelik App Store üzerine olacak. Bunun yanında kullanıcıların yaşamış olduğu sıkıntılar ön planda tutulacak. Cihazların patlama sorunu, kullanılan ve eksik kalan uygulamalar da burada masaya yatırılacak. Kesinlikle yenilik ve geliştirme çalışmaları tüm hızla devam edecek. Eğer bu konuda Apple daha farklı neler yapacak diye merak ediyorsanız, yazının devam kısmı size tam anlamıyla yardımcı olacaktır.

Apple Cihazlarını Teknoloji İle Donatacak

Yeni üretilecek olan iPhone cihazlarda farklı seçenekler söz konusu olacak. Örneğin iPhone X ile birlikte gelen Face ID sorunu oldukça gündemde tutuldu. Bunun gibi yeni cihazlarda herhangi bir sorun olmaması ve kullanıcıların cihazları alıp doğrudan sorunsuz bir şekilde kullanmasını sağlayacak. Tabii sadece bunlar da göz önünde olmayacak. Örneğin kullanıcıların cihazlarına müzikleri indirip herhangi bir uygulama gereksinimi olmadan müzik dinlemelerine de olanak tanınacak. Tabii bu ücretli olarak sunulabilir ancak Apple’ın cihazlarını teknolojinin son harikaları ile donatacağını söylemek doğru olacaktır. Kesinlikle iPhone ya da diğer cihazlarını kullanmadan memnun kalacağınıza eminiz. Bu veri merkezi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için yakında paylaşacağımız içerikleri takip edebilir ve tamamı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*