Apple Kimliğini Unutanlara Pratik Yollar

Apple markasına ait cihazları kullanabilmek için herkesin kendine özel bir Apple kimliği yaratması gerekmektedir. Bu işlem yüksek güvenlik sistemi olarak kullanılmakla beraber kişilerin tüm verilerini yaratılan kimlik içerisine kayıt etmekte ve herhangi bir soruna engel olmaktadır. iPhone ya da iPad cihazları için tek bir Apple kimliği kullanarak erişim sağlamanız mümkündür. Böylelikle sahip olduğunuz bütün cihazlarınızda tek bir kimlik kullanarak bütün verilerinize ulaşmak mümkün olacaktır. Bazen insanlar kimlik için gerekli olan iCloud hesabını unutabilir. Bu gibi durumlarda belirli güvenlik adımlarının yerine getirilmesi gerekir. Bu işlem pek kolay değildir. Sebebi ise sizin yerinize bir başkasının kimliğinizi değiştirmeye çalışmasını önlemek içindir. Genellikle şifre ve kimlik adı ile App Store üzerinden uygulama onayı verirken insanlar zorlanır. Size tavsiyemiz Apple kimliğinizi kolay unutmayacağınız şekilde gerçekleştirmenizdir.

Apple Kimliğini Sıfırlama

Kullandığınız Apple cihazlarınız için belirlemiş olduğunuz kimlik adresinizi ya da şifrenizi unuttuysanız sizler için sıfırlama yönteminden bahsedeceğim. Öncelikle kimlik sıfırlama işleminin çok kolay olmadığını bilmeniz gerekiyor. Bazı durumlarda sıfırlama gerçekleşmeyerek direk yeni bir kimlik oluşturmanız gerekebilir. İlk olarak ayarlar kısmında karşınıza çıkan ve sizin adınıza olan bölüme girmeniz gerekiyor. Bu bölümde sizden her tıkladığınız yerden şifre girmenizi isteyecektir. Şifrenizi birkaç kez yanlış girdikten sonra parola sıfırlama seçeneği ile karşı karşıya gelirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken detay ise iPhone’mu Bul uygulamasında kilit seçeneğinin aktif olmamasıdır. Aksi takdirde cihazınız bir başkası tarafından ele geçirilmiş olma ihtimaline karşılık kendini kilitleyecektir. Bu adımlar sayesinde ilk başlarda oluşturduğunuz güvenlik sorularını doğru şekilde cevaplarsanız parolanızı değiştirme işlemini kolaylıkla halledebilirsiniz.

Güvenlik Sorularını Hatırlamayanlar

Apple cihazları için kurulum esnasında oluşturulan kimlik ve şifre gibi güvenlik adımları için sizden bir takım gizli sorulara cevap vermeniz gerekir. Öncelikle bu soruları yanıtlarken kimsenin tahmin edemeyeceği ve sizin de sonradan unutmayacağınız cevapları vermeniz gerekiyor. Normal şartlarda gizli soruların cevabını her hangi bir yere not etmemeniz güvenliğiniz açısından daha iyi olsa da unutabilme ihtimaliniz var ise yine kimsenin ulaşamayacağı bir yere not almanızı tavsiye ederiz. Eğer soruların cevabını hatırlamıyorsanız mecburen kendinize yeni bir Apple kimliği oluşturup artık onu kullanmanız gerekecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*