App Store’a Büyük Bir Düzenleme Yapılacak

Her zaman kullanıcıların aramakta olduğu uygulamalara ev sahipliği yapan App Store, bildiğiniz gibi pek çok farklı yardımcı seçeneğe sahip. Birbirinden farklı geliştiricinin tasarlamış olduğu uygulamalar gerçekten farklı bir yapı ile kullanıcılara hizmet ediyor. Oyundan müzik uygulamalarına, duvar kağıtlarından radyolara kadar daha pek çok şeyi burada bulmak mümkün. Tabii Apple tarafından çok sıkı bir denetim altında olduğunu söylemek doğru olacaktır. Apple App Store’a büyük bir düzenleme yapacak. Yapılacak olan bu düzenleme ile kullanıcıların daha kolay bir hareket alanı olacak. Aranan her şey çok daha kolay ve basit bir şekilde bulunacak. Peki yapılacak olan bu düzenleme ile neler gelecek, merak ediyor musunuz?

Bazı Uygulamalara Artık Erişim Olmayacak

Tam anlamıyla farklı bir App Store yaratmaya çalışan Apple, bu noktada bazı uygulamalara erişimi de kaldıracak. Artık o uygulamaları markette bulamayacaksınız. Aynı zamanda düzenleme olarak kategoriler çok daha göze hoş gelir şekilde ayarlanacak. Kolayca herkes aradığını bulacak. Bunun yanında kullanıcıların aramak istediklerini daha doğru tahmin eden ve hemen o sonuçları önlerine çıkaran bir robot ta burada olacak. Kısaca söylemek gerekirse yapılacak olan düzenleme ile birçok uygulama hayatımıza kazandırılırken, pek çok farklı uygulama da yayından kaldırılacak. Bundan sonra daha elit bir market kullanılacak.

Reklam Uygulamaları Kaldırılıyor

Marketten kaldırılacak uygulamaların başında reklam uygulamaları geliyor. Sizin de bildiğiniz gibi reklamları engelleyen uygulamalar sayesinde pek çok iOS kullanıcısı bu sayede insanların gelir kaynaklarını kısıtlıyordu. Doğal olarak Google ile iş birliği yapan Apple, buna son verecek. Artık telefonunuzda yüklü olan uygulamaları da yapılacak olan güncelleme ile kullanamayacaksınız. Böylece reklamlar herkes tarafından görülecek. Bunun yanında belirtmek gerekir ki verilen Google reklamlarını bünyesinde çokça barındıran uygulamalara da son verilecek. Onlara da belli kısıtlamalar getirilecek. Böylece örneğin bir oyun oynarken sürekli olarak reklam görmeyecek ve oyun keyfinizi kesintisiz olarak alabileceksiniz. Apple yapılacak olan bu yeni düzenleme ile ilgili haberleri çok kısa sürede iletecek. Bakalım güncelleme ne zaman gelecek ve değişiklik olarak nelerle karşılaşacağız, bunu hep beraber göreceğiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*