Şarj Sorunu Gidermenin Yolları

Telefonunuzda sıkça yaşadığınız sorunlardan biri de şarj sorunu olabilir. Bazı kullanıcılar şarjının çabuk bittiğinden ya da şarja taktıklarında aslında doluyor diye gösterilirken dolmadığı gibi birçok sorun ile karşılaşabiliyorlardı. Ama artık bu sorunun önüne geçilmekte ve şarjın daha fazla gitmesi için sizlere birkaç öneride bulunacağız. Telefonunuz bazen şarj almama sorunu yaşayabilir bunun için öncelikle yapmanız gereken şarj girişinin telefona tam olarak oturup oturmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eğer şarjınız tam olarak oturmuyorsa giriş yerinde toz birikmiş olabilir. Bunun için örneğin bir kürdan ile şarj giriş yerini tırnaklara zarar vermeden temizlemelisiniz. İçerisine cebinizden veya dışarıdan birçok toz birikmiş ve bunlarda giriş yerini tıkamış olabilir. Bu duru şarjınızın tam oturmamasına sebep olacak ve bu da telefonunuzu şarj etmeyecektir. Bunu yaptıktan sonra yine böyle bir sorun yaşıyorsanız telefonunuzun ayarlar kısmından en üstteki sıfırla seçeneğini tıkladığınızda telefonunuzun içeriğindeki hiçbir şey değişmeden sıfırlanacak ve sorun düzelecektir.

Şarj Alıp Almadığını Kontrol Edin

Bütün bunları deneyip yine de sorununun hallolmadığını görüyorsanız servise gönderebilirsiniz. Ama servise göndermeden önce size tavsiye ettiğimiz yöntemleri denemelisiniz. Apple marka telefonlarda şarj giriş yerine dolan tozlardan kaynaklanan şarj almama sorunu en fazla karşılaşılan sorundur. Bu neden ile telefonunuz normalde sorunsuz bir şekilde dolarken birden dolmama sorunu ile karşılaşırsanız bunun büyük ihtimalle şarj girişine biriken tozlardan kaynaklandığını bilmeli ve panik yapmamalısınız. Bu söylemiş olduğumuz yöntemi dikkatli bir şekilde uyguladıktan sonra da almıyorsa servise gönderip sorununuzu çözebilirsiniz. Bunun yanı sıra bataryadan kaynaklanan şarj sorunları da yaşanabilir. Yani telefonunuz çok çabuk dolduğu gibi çok çabuk da bitiyor olabilir.

Açık Uygulamaları Kapatmayı Deneyin

Hatta gün içinde elinize çok fazla almadığınız halde bitiyorsa öncelikle açık bıraktığınız uygulamaları kapatmayı deneyin. İnternetin de sürekli açık kalması ve kullanılıyor olması günümüzde telefonların şarj ömrünü oldukça kısaltmıştır. Bu sadece Apple da değil tüm telefonlarda yaşanan bir sorundur. Telefon günlük hayatımızda çok kullandığımız ve hayatımızın bir parçası olduğu için aslında şarjının çabuk bitmesi de olası bir durumdur. Ama bazı kullanım hatalarından dolayı şarj sorunu yaşadığınızı sanabilirsiniz. Bu konuda bilgilenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*