Şebeke Çekmeme Sorunu Düzeltiliyor

iPhone şebeke sorunu sık rastlanılan olumsuz durumlardan biridir. Neden olur ve nasıl çözülür diye sizin için araştırdık. Bu yazımızdan siz de eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız faydalanabilir ve sorununuzu çözebilirsiniz. Şebeke sorununun birden fazla sebebi olabilir. Bunlara kısaca bir göz atalım. Sorun sim kartınızdan dolayı yaşanıyor olabilir. Çünkü bazen kartlarda hata olabiliyor ve bu da telefonun şebekesini etkiliyor. Bunun için kartınızı çıkarıp tekrar takın sorun düzelmediyse yeni bir kart alarak bu sorunu halledebilirsiniz. Şebeke sorunu operatörünüze bağlı olarak da oluşabilir. Bulunduğunuz yerdeki baz istasyonu operatörünüzü desteklemiyor ise yine bir şebeke problemi yaşamanız çok doğal bir sonuç olacaktır. Eviniz ya da bulunduğunuz yer bodrum katı ise bu da aynı sorun ile karşılaşmanıza sebep olabilir.

Sorun Kartınızdan Kaynaklanıyor Olabilir

Şebeke sorunu başkalarının size ulaşmasını engellediği gibi sizin de arama ya da mesaj gönderme gibi birçok işleminizi kısıtlayan rahatsız edici bir durumdur. Telefonunuzda bir sorun olmadığından emin olmalısınız belki de telefonunuzdan kaynaklanan bir problem yüzünden şebekeniz çekmiyor olabilir. Sürümden kaynaklı olarak da şebeke problemleri yaşanabiliyor. Güncellemelerinizi yapmakta gecikmemelisiniz. Operatörünüzden kaynaklanan bir sorun olabileceği gibi ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. Günümüzde artık telefonlar hemen her yerden çekmekte ve ulaşım sorunu yaşanmamaktadır. Fakat hala böyle bir sorun yaşıyorsanız bu saymış olduğumuz nedenleri gözden geçirmelisiniz.

Telefon Ayarlarını Kontrol Edin

Mutlaka biri bu sorunu yaşamanıza sebep olmaktadır. Telefonunuza başka bir sim kartı takarak sorunun telefonunuzla mı yoksa kart ile mi ilgili olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Eğer başka bir kart taktığınızda sorun düzeliyorsa sorunun kartınızdan kaynaklandığını anlayabilir ve yeni bir kart alarak bu sorunu halledebilirsiniz. Eğer telefonunuzdan kaynaklı bir sorun ise cihazınızı servise göndermeli ve en kısa zamanda sorunun çözülmesini beklemelisiniz. Günümüzde şebeke sorunu yaşamak çok yaşanan bir durum olmadığı için oldukça sinir bozucudur. Hatta karşı taraftan telefonunuz çalıyor gibi görülebilir fakat aslında çalmıyordur. Yanlış anlaşılmalara da meyil vermemek için en kısa zamanda bu sorunun hallolması için önleminizi almalısınız. İphone bu konuda müşterilerinin sorun yaşamasını istemediği için çalışmalarını hızlandırmış ve düzenlemeler yapmaya başlamıştır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*