10 Yaşındaki Çocuk iPhone Güvenlik Uygulaması Face ID’yi Kandırdı

Apple cihazlar ile birlikte alıştığımız üstün güvenlik uygulamaları çoğu insan tarafından test ediliyor. Bildiğiniz üzere Apple, üretmiş olduğu cihazlarına bu güvenlik uygulamalarını entegre ederken, kendisi de bolca deneme yapıyor. Parmak izi, Face ID gibi seçeneklerde ikizleri bile kullanıyor. Programların ne kadar başarılı olduğunu herkese kanıtlıyor. Tabii günümüzde hiçbir güvenlik uygulamasının %100 başarılı olduğunu söyleyemeyiz ancak büyük ölçüde güven veriyorlar. Hepiniz biliyor ki iPhone telefonlarda bulunan Face ID uygulaması, tüm dünyanın ilgi odağı oldu. İnsanlar onu kandırmaya çalıştı. Bazıları başaramadı, bazıları ise tam kandıracaktı ki kıyısından döndü. Peki hiç duydunuz mu, 10 yaşındaki çocuk Face ID’yi kandırdı?

Face ID Nasıl Kandırıldı?

Sadece 10 yaşında olan bir çocuk Face ID’yi kandırdı. Telefona, telefonun sahibi olan kişinin fotoğrafını göstermekle işe başladı. İlk denemelerinde yanıldı ancak daha sonrasında başka fotoğraflar da bulunca Face ID kandırıldı. Gerçekten bu kadar kolay mı demeyin. İkizlerin görünümleri aynı bile olsa, Face ID öyle kolay kandırılabilecek bir güvenlik yazılımı değildir. Bunu 10 yaşındaki çocuk yaparken tüm yolları denedi. Fotoğraflar arasından en güncel olanlarını buldu ve onları tarattı. Gerçekten de muazzam bir çalışma olduğunu söylemek doğru olacaktır. Peki siz de Face ID’nin kandırılacağını ve size ait bilgilerin çalınacağını mı düşünüyorsunuz? O halde çözüm burada…

Face ID İle Birlikte Güvenlik Yazılımı Kullanın

Bir güvenlik yazılımı olan Face ID, iPhone X cihazlarda yaygın. Bu insanlara her ne kadar güven verse de ondan huzursuz olanlar da mevcut. Sürekli olarak Face ID’nin kandırılma haberi geldikçe insanlar kendi bilgilerinin çalınabileceği konusunda endişe duyuyorlar. Bu endişeyi ortadan kaldırmak için kesinlikle harici bir güvenlik yazılımı daha kullanabilirsiniz. Örneğin en başta telefonunuzu eline alan sahtekarın Face ID’yi geçmesi gerektiğini, daha sonrasında parmak izi ya da güvenlik kodlarını çözmesi gerektiğini düşünebilirsiniz. Yani bu tür güvenlik yazılımlarını bir araya getirdiğinizde gerçekten telefonunuz çözülmesi zor bir cihaz olacaktır. Böyle bir şey olur mu demeyin, siz de hemen yazılım araştırmaya başlayın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*